Зустрічаються ОЗОНівці

Одна із зустрічей учасників обласної лабораторії особистісно зорієнтованого навчання української  літератури Рівненського ОІППО відбулася у Гощанській загальноосвітній школі.

Урок проводила Ревчук Софія В’ячеславівна – активна, творча озонівка, вчитель-методист, відмінник освіти України. Учні 7 класу працювали над темою «Доброта і любов, розуміння і взаємопідтримка в українській родині  (за твором А. Дімарова «Блакитна дитина»). На мотиваційному етапі вчителька розповіла дітям про талісман – хустину, подаровану їй колись матусею. Учні, які вдома підготували проекти «Моя родина», розповідали про свої сімейні обереги. Така робота дала змогу створити атмосферу затишку, взаєморозуміння і взаємодовіри, налаштувала на активну співпрацю.

На етапі цілевизначення і планування семикласники разом з учителем формулювали власні цілі, вносили пропозиції щодо плану роботи на уроці.

Етап опрацювання начального матеріалу мав свої цікавинки. Група учнів, вдало перевтілившись в образи героїв твору, підготувала інсценізацію уривка. Діти уявляли, що відчували герої в тій чи іншій ситуації, ставили запитання до персонажів, проектували різні ситуації на себе – як би вони вчинили в тому чи іншому випадку.

На уроці використовувалися різноманітні форми і методи роботи: асоціювання, ПРЕС, робота в групах, деталізація, мікрофон-одкровення.

Методичною знахідкою Софії В’ячеславівни можна вважати похвальні листи, які вчителька вручала на рефлексивно-оцінювальному етапі. У них учні виставляли оцінки за урок собі, своїм однокласникам і навіть учительці.

На всіх етапах уроку вчителька намагалася створити ситуацію успіху, спроектувати виховне середовище як необхідну умову самореалізації учнів. Урок вийшов цікавим і приніс задоволення усім присутнім.

Ірина Самчук,
учитель української мови і літератури,
член лабораторії ОЗОН Рівненського ОІППО